8 sierpień - 3 wrzesień, 2017

Akcja komunikacja

Interaktywna zabawa z dźwiękiem i nie tylko!


Jak szybki jest dźwięk? Czy można szeptem przekrzyczeć hałas? Dlaczego telefony tracą zasięg? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na wyjątkowej interaktywnej wystawie połączonej z zabawą i warsztatami, która odbędzie się w Porcie Łódź w dniach od 25 sierpnia do 3 września. W Atrium naszego Centrum pojawi się 10 nowoczesnych stanowisk, przy których dzieci doświadczą rozmaitych zjawisk ze świata komunikacji. 

Jak będziemy się komunikować? Nawiążemy połączenie satelitarne i obejrzymy model prawdziwego satelity, wyślemy wiadomość alfabetem Morse’a, a także rozszyfrujemy kod flagowy i nadamy sygnał niczym z prawdziwego środka oceanu! Maluchy będą mogły z kolei przesłać wiadomość z domku do domku tak, jak robią to bohaterowie z Bullerbyn. 

Ale to nie wszystko! Podczas eventu zobaczymy swój własny głos na wielkim ekranie, sprawdzimy, jaką drogę musi pokonać nasz post zanim wszyscy go zobaczą oraz odkryjemy tajemnice fal radiowych. Dowiemy się też, jak słyszą zwierzęta i … zbudujemy wspólnie telefon! Wszystkie atrakcje odbędą się pod opieką doświadczonych animatorów, którzy poprowadzą warsztaty i odkryją przed dziećmi ciekawostki ze świata komunikacji i dźwięku. 

Zapraszamy całe rodziny do niezwykłej zabawy i doświadczania naukowych emocji! Wystawa oraz wszelkie atrakcje są bezpłatne.

Wystawa czynna będzie w godzinach 11.00-18.00.