20 marzec - 20 kwiecień, 2017

Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life

ODKRYJ ZAGADKI SWOJEGO CIAŁA NA NAJLICZNIEJ ODWIEDZANEJ WYSTAWIE ŚWIATA!


"Możliwość poznania ludzkiego ciała nie powinna być dłużej zastrzeżona dla małej grupki uprzywilejowanych, tylko udostępniona wszystkim ludziom. 
Nic nie jest nam bliższe niż nasze własne ciało, ale o niczym innym, co jest nam bliskie, nie wiemy tak mało, jak właśnie o ciele."
Gunther von Hagens

BODY WORLDS - najliczniej odwiedzana wystawa świata, twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagens przez 3 najbliższe miesiące w ŁODZI! Już od 31 marca br. w PORT ŁÓDŹ, będzie można oglądać tę niezwykle fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life. BODY WORLDS miało szansę podziwiać już ponad 43 milionów odwiedzających w ponad 110 miastach na całym świecie. Ekspozycja od ponad 20 lat rozbudza ogromne emocje i skłania do refleksji nad życiem, to niesamowite spotkanie z człowieczeństwem, a przez to z samym sobą.

Do grona zachwyconych widzów należą m.in. przedstawiciele nauki, kultury a także największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Demi Moore, Nicole Kidman, Gary Oldman, Jean-Paul Gaultier czy Dustin Hoffman. To między innymi na tej wystawie rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach Jamesa Bonda - Casino Royale!



BODY WORLDS & The Cycle of Life to jedyna w swoim rodzaju publiczna ekspozycja anatomiczna poświęcona budowie człowieka, pozwalająca na bardzo szczegółowe poznanie ludzkiego organizmu. Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter pokazując cykl życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian ludzkiego ciała – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia.

BODY WORLDS & The Cycle of Life jest zbiorem ponad 150 anatomicznych wzorców, które przedstawiają historię naszego życia. Jak nasze ciało się rozwija od najmniejszych komórek w okresie płodowym aż po okres starości. Pragniemy edukować widzów, iż w pełni jesteśmy odpowiedzialni za nasze ciała, a w trakcie życia pracując nad swoją sprawnością możemy je udoskonalać na naszą korzyść. Każdy etap naszego istnienia jest tutaj niezwykle przystępnie dla zwiedzających przedstawiony. Możemy zobaczyć atletyczne figury plastynatów zaprezentowane przez twórców w artystyczny sposób, poszczególne organy, 

a także przekroje różnych części ciała. BODY WORLDS to niesamowita lekcja nie tylko anatomii, ale piękna i formy. Możemy spojrzeć na wszystkie nasze układy i narządy w zupełnie nieznany dotąd sposób. Tylko tutaj jesteśmy w stanie zobaczyć jak naprawdę się starzejemy, jak wyglądają nasze dolegliwości oraz choroby w różnych okresach życia. – powiedziała Ewa Król-Bednarczyk, rzecznik prasowy wystawy.

Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać swoje ciało! Zobacz, poznaj, przeżyj!



Czas trwania wystawy: 31.03 – 02.07.2017 r. 
Miejsce: PORT ŁÓDŹ (obok sklepu Saturn) Łódź, ul. Pabianicka 245
Ceny biletów: Bilety już od 25 zł, szczegóły na www.bodyworlds.pl

Więcej informacji o wystawie, biletach, godzinach, procesie plastynacji i materiałach do pobrania na www.bodyworlds.pl.