port łódź dla środowiska

Port Łódź dla środowiska

Priorytetem dla naszego Centrum od samego początku działalności była troska o środowisko. Stąd pojawił się u nas unikatowy dla centrów handlowych koncept korzystania z porcelanowej zastawy w strefie restauracyjnej i centralnej zmywalni dla najemców.

Czujemy się odpowiedzialni za miejsce, w którym funkcjonujemy, dlatego przez kolejne lata nasze inwestycje zmierzały do tego, by jak najbardziej ograniczyć nasz wpływ na środowisko. Sukcesywnie instalujemy czujniki ruchu, które pozwalają, by oświetlenie włączało się tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Tworząc strefę rekreacyjno-sportową na terenach zielonych Portu Łódź zainstalowaliśmy oświetlenie solarne, a w całym Centrum przechodzimy sukcesywnie na oświetlenie LED. Stosujemy też nowoczesne technologie w zakresie systemu wentylacyjnego, który pozwala dostosować pracę urządzeń do jakości powietrza w Centrum.

Dodatkowo uruchomiliśmy na terenie Portu Łódź stację roweru miejskiego, mamy bezpłatny strzeżony parking rowerowy, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych. Najnowszym rozwiązaniem wdrożonym w naszym Centrum jest usługa carsharingu, którą realizujemy we współpracy z firmą Easyshare.

Port Łódź dla środowiska
Port Łódź dla środowiska
Port Łódź dla środowiska