udogodnienia

Bankomat

BANKOMATY/WPŁATOMATY

1. Bankomat/wpłatomat Euronet przy sali zabaw Port Łódź Junior
2. Bankomat Euronet w sklepie IKEA
3. Bankomat mBank/Santander przy Cukierni Sowa
4. Bankomat PKO Bank Polski przy salonie Play i Orange
5. Bankomat ING przy sklepie Esotiq
6. Bankomat/wpłatomat Euronet naprzeciwko sklepu Leroy Merlin
7. Bankomat naprzeciwko sklepu Media Markt

Parking dla rowerów

bezpłatny parking rowerowy

Dla osób, które przyjeżdżają na rowerze do naszego Centrum uruchomiliśmy bezpłatny parking rowerowy. Teraz miłośnicy dwóch kółek mogą pozostawić swoje rowery w specjalnie udostępnionym miejscu znajdującym się przy wjeździe na parking podziemny Portu Łódź i udać się na zakupy, nie obawiając się o bezpieczeństwo pojazdu. Parking czynny jest w okresie od maja do września, w godzinach 12:00 – 20:00.
Szatnia

BEZPŁATNA SZATNIA

Dla Waszej wygody i większego komfortu zakupów uruchomiliśmy bezpłatną szatnię. Znajduje się ona w korytarzu pomiędzy sklepami Top Secret i Monnari. Szatnia czynna jest w godzinach funkcjonowania centrum w okresie 02.11-31.03.

Wifi

Bezpłatne Wi-Fi

Na terenie całego Centrum mogą Państwo bezpłatnie korzystać z sieci Wi-Fi.
Bieżnia

Bieżnia

W Porcie Łódź mamy też propozycję dla miłośników biegania – trzytorową bieżnię wykonaną z trwałego polieturanu, który minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się, dzięki czemu korzystanie z bieżni jest komfortowe i w pełni bezpieczne. Do dyspozycji biegaczy są 3 tory o długości 150 metrów, co umożliwia zarówno samodzielne treningi, jak i rywalizację w kilkuosobowych grupach. 
Bieżnia zlokalizowana jest na zewnętrznych terenach Portu Łódź.
Biuro rzeczy znalezionych

BIURO RZECZY ZNALEZIONYCH

Na terenie Portu Łódź, przy sklepie IKEA, znajduje się Biuro Rzeczy Znalezionych. Właścicieli zagubionych rzeczy prosimy o zgłoszenie się do Punktu Informacji.

Boisko do siatkówki

Boisko do siatkówki

Boisko zostało uruchomione specjalnie z myślą o naszych sąsiadach, lokalnej społeczności oraz wszystkich tych, którzy lubią grać w popularną „siatkę”. Zapraszamy do spędzania wolnego czasu aktywnie, na powietrzu, w gronie rodziny i przyjaciół. Do korzystania z boiska zachęcamy także szkoły w ramach zajęć wf-u oraz kółka sportowe.

Z boiska do gry w siatkówkę plażową można korzystać bezpłatnie. Strefa zlokalizowana jest na zewnętrznych terenach Portu Łódź, od strony sklepu IKEA.
 
Bulodrom

Bulodrom

Boisko do gry w bule znajduje się na zielonym terenie zewnętrznym naszego Centrum (z tyłu od strony sklepu IKEA), a korzystanie z niego jest bezpłatne. Bule to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie francuską grą petanque – polegającą na zdobywaniu punktów, poprzez precyzyjne rzuty metalowymi kulami, tzw. bulami. To prosta, przyjemna zabawa ruchowa, w którą może grać każdy, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej.

Parking dla rowerów

ŁÓDZKI ROWER PUBLICZNY

Na miłośników dwóch kółek czeka w Porcie stacja łódzkiego roweru publicznego. Usytuowana na parkingu naziemnym w okolicy głównego wejścia do centrum, przy sklepie IKEA, zaprasza do przejażdżek na świeżym powietrzu.

Parking dla rowerów

Miasteczko rowerowe *

Zlokalizowane jest na terenie zewnętrznym Portu Łódź. Miasteczko zajmuje 900 m2 i w skali mikro pozwala poznać sytuacje drogowe, z jakimi mogą spotkać się młodzi cykliści. Plac tworzy układ ulic z poziomymi i pionowymi znakami drogowymi oraz sygnalizacją świetlną. Jezdnie przecinają przejścia dla pieszych, łączą się także z dużymi i małymi rondami. Miasteczko pozwala zatem w praktyce nauczyć się zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa jazdy na rowerze. Zapraszamy nauczycieli wraz z dziećmi do zorganizowania warsztatów,  a infrastruktura miasteczka w pełni pozwala na zorganizowanie w tym miejscu egzaminu na kartę rowerową.

W sprawie szczegółów dotyczących egzaminów na kartę rowerową prosimy o kontakt: 786 940 961 lub pod adresem e-mail: kontakt@portlodz.pl.
W sezonie zimowym otwarte codziennie w godz. 11.00-16.00.
Wypożyczalnia rowerów wróci w sezonie wiosna-lato.

Minigolf

Minigolf *

Pole do minigolfa w sezonie zimowym otwierane jest indywidualnie po zgłoszeniu się do Biura Ochrony (przy Administracji Centrum – po lewej stronie jadąc od strony Leroy Merlin w kierunku Sport Stacji). Możliwość zakupu biletów codziennie w godz. 11.00-16.00.

Osoby uprzywilejowane

OSOBY UPRZYWILEJOWANE

Port Łódź przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: szerokie wejścia, płaskie podjazdy, dogodne miejsca parkingowe blisko wejść, specjalne toalety.

Apteczka

POKÓJ PIERWSZEJ POMOCY

W trosce o Państwa bezpieczeństwo na terenie naszego Centrum umieściliśmy Pokój Pierwszej Pomocy. Przeszkolony pracownik ochrony służy pomocą w nagłych przypadkach.

Lokalizację Pokoju można sprawdzić na mapie sklepów. 

Siłownia

SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA

Zapraszamy Państwa do bezpłatnej, zewnętrznej siłowni.
Zlokalizowana jest na tyłach budynku Centrum (od strony sklepu IKEA), zajmuje powierzchnię prawie 3000 metrów kwadratowych, a do dyspozycji gości oddano trzynaście urządzeń do ćwiczeń w plenerze.

Stacja ładowania

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych Greenway

Greenway Infrastructure Poland uruchomił w Porcie Łódź pierwszą w Łodzi stację do ładowania samochodów elektrycznych.

Stacja umożliwia jednoczesne naładowanie czterech pojazdów, w tym dwa z nich mogą ładować się bardzo szybko przy wykorzystaniu prądu stałego. Naładowanie baterii do optymalnych 80 procent, zajmuje średnio od 20 do 40 minut. Pozwala to na przejechanie ok. 100–180 km.
Stacja znajduje się na parkingu zewnętrznym Portu Łódź od strony wejścia do sklepu Empik. 
Naprawa rowerów

Stacja Naprawy Rowerów

Na naszych Klientów czekają dwie bezpłatne stacje naprawy rowerów, czynne przez cały rok!
Stacje zaopatrzone zostały w stojak, poręczne narzędzia rowerowe oraz pompki do wszystkich rodzajów zaworów, co umożliwia napompowanie kół nie tylko w rowerach, ale także w wózkach dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Jeśli rowerzysta ma problemy z samodzielną naprawą usterki, wystarczy, że zeskanuje kod QR, aby otrzymać instrukcję naprawy. Samoobsługowe stacje naprawy rowerów zlokalizowane są na parkingu Portu Łódź obok sklepów IKEA oraz Leroy Merlin.
Stacja segregowania odpadów

Stacja segregacji odpadów

Serdecznie zapraszamy do korzystania ze stacji segregacji w naszym Centrum. To tam można pozbyć się odpadów, a dodatkowo wesprzeć potrzebujących! Za każdą butelkę / puszkę wrzuconą do sortomartu, Port Łódź przekazuje 10 gr dla Butiku Pełnego Dobra.

Jak znaleźć sortomat? Schodami ruchomymi w atrium należy zjechać na parking podziemny. Już wkrótce obok sortomatu zostaną ustawione kosze do segregacji innych frakcji odpadów.  

Pomagajmy przez sortowanie śmieci!

Coworking

STREFA COWORKINGOWA

Z myślą o osobach, które potrzebują przestrzeni do pracy zdalnej, na terenie Portu Łódź uruchomiliśmy profesjonalną strefę coworkingową. Strefa zlokalizowana jest przy wejściu na Patio, vis a vis klubu fitness FitFabric. Strefa coworkingowa wyposażona została w dedykowane do nowoczesnych miejsc pracy meble marki Kinnarps, ogólnodostępne ksero, drukarkę oraz bezprzewodowy Internet. Dodatkowo Klienci mają do dyspozycji dwie sale konferencyjne, które pozwolą na zorganizowanie większego spotkania biznesowego.

W sprawie wynajmu sali konferencyjnej prosimy o kontakt pod numerem: 42 298 12 12

Zakupy z psem

Zakupy z psem

Umożliwiamy wejście z pupilem do budynku Portu Łódź. Każdy czworonożny gość Portu Łódź musi być na smyczy oraz mieć założony kaganiec. Psy ras figurujących w wykazie ras agresywnych, przyjętych Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28.04.2003, oraz mieszańcy tych ras nie mogą być wprowadzane na teren Centrum. Na teren Centrum mogą być wprowadzane psy wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Zabrania się wprowadzania Psów na schody ruchome. Za swojego psa bierzemy odpowiedzialność - sprzątamy po nim i pilnujemy! Woreczki na psie „wypadki” odebrać można bezpłatnie w Punkcie Informacyjnym przy sklepie IKEA. Wejście z psiakiem do poszczególnych sklepów jest kwestią indywidualnej decyzji każdego z najemców. Lista lokali.
Strefa treningowa dla psów

STREFA TRENINGOWA DLA PSÓW

Na terenach zewnętrznych naszego Centrum uruchomiliśmy specjalną strefę treningową dla psów. Ogrodzona przestrzeń, wyposażona w profesjonalny sprzęt znajduje się na tyłach Portu Łódź (od strony sklepu IKEA). 

Strefa treningowa dla psów jest bezpłatna i dostępna przez cały rok. Każdy pies musi przebywać w niej pod opieką właściciela, który bierze za swojego czworonożnego przyjaciela pełną odpowiedzialność.
Wayfindery

WAYFINDERY / EKRANY DOTYKOWE

Port Łódź dysponuje interaktywnymi ekranami dotykowymi dla łatwiejszego odnalezienia wybranych sklepów i miejsc w Centrum.
Wypożyczenie wózka

Wypożyczenie wózka

Jeżeli wybieracie się na zakupy z dzieckiem, pamiętajcie, że w naszym Punkcie Info, przy sklepie IKEA, jest możliwość bezpłatnego wypożyczenia wózka dla malucha.
*Zastrzegamy możliwość zamknięcia Miasteczka Rowerowego i Minigolfa w zależności od warunków atmosferycznych, w szczególności opadów śniegu.