Zbudej Polskę z LEGO - Port Łódź

Zbuduj Polskę z klocków LEGO!

Przed nami dwa tygodnie pełne kreatywnej zabawy! Na czas ferii Atrium Portu Łódź (obok sklepu IKEA) zamieni się w prawdziwy plac budowy, w którym do dyspozycji małych konstruktorów będzie ponad pół miliona klocków! Imponująca ilość i zarazem niezwykłe wyzwanie dla wszystkich uczestników naszej zabawy – bowiem z klocków wspólnie budować będziemy mapę Polski!  

NASZA NIEZWYKŁA POLSKA!
W Atrium pojawi się wielka makieta mapy naszego kraju, którą wspólnie z dziećmi będziemy zabudowywać klockami LEGO. Będziemy ją uzupełniać zabytkami, obiektami sportowymi, mostami i charakterystycznymi budowlami, które kojarzą się z naszym krajem. Nie zabraknie oczywiście również elementów przyrody – gór, rzek i parków. A wszystko stworzymy z najbardziej znanych na świecie klocków! Najmłodsi będą też mogli budować konstrukcje własnego pomysłu. Wiemy, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic i na to właśnie liczymy - nieograniczoną fantazję maluchów! Zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy pod opieką animatorów każdego dnia ferii (z wyjątkiem 17 lutego, kiedy przypada niedziela niehandlowa) w godzinach 11:00 – 19:00. 

WEEKENDOWE KONKURSY Z NAGRODAMI
W weekendy przygotowaliśmy dla dzieci dodatkowo konkursy z nagrodami, w których każdy mały budowniczy będzie mógł spróbować swoich sił. Podzielimy przestrzeń wokół mapy na 6 stref: komunikacji, zabytków, bezpieczeństwa w mieście, lasów, obiektów sportowych i zwierząt. Zadaniem dzieci w każdej ze stref będzie stworzenie konstrukcji z klocków na zadany wcześniej temat (ogłaszany co godzinę w kolejnej strefie). Wszystkie dzieła zbudowane przez najmłodszych będzie można podziwiać na scenie, a nasza eventowa maskotka – ludzik LEGO, 
wręczy maluchom biorącym udział w konkursach upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Najlepsze budowle z klocków trafią też na naszą niezwykłą mapę Polski!

PIERWSZE KROKI W ŚWIECIE KLOCKÓW
Na czas ferii przygotowaliśmy też coś z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku do pięciu lat. Obok Atrium stanie specjalny „basen” cały wypełniony klockami LEGO DUPLO - dedykowanymi właśnie maluchom. Będzie to świetna okazja do zabawy z rodzicami i możliwość postawienia swoich pierwszych klockowych budowli! Rodzice i opiekunowie będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach edukacyjnych, podczas których specjaliści opowiedzą, w jaki sposób bawić się z dzieckiem klockami by rozwijać kreatywność swojej pociechy, wyobraźnię, ćwiczyć koordynację ruchową oraz doskonalić umiejętności manualne, intelektualne i społeczne. Prowadzący pokażą także inspirujące ćwiczenia, dzięki którymi maluchy podczas zabawy będą mogły nauczyć się literek, cyferek, kształtów i kolorów.

Na ferie z klockami LEGO w Porcie Łódź zapraszamy oczywiście bezpłatnie, od 11 do 24 lutego w godzinach 11:00-19:00 (z wyłączeniem niedzieli niehandlowej 17 lutego).