Port Łódź - Eco Week

EKO Tydzień w Porcie Łódź 23-29 września

Przyjdź i dowiedz się, jak wprowadzić w życie styl less waste!
Mniej odpadów to mniejsze zanieczyszczenie środowiska. Każdy z nas powinien pochylić się nad tym tematem w dobrze pojętym interesie Ziemi, dzieci i przyszłych pokoleń. Jakie działania możemy wdrożyć w nasz codzienny styl życia, by połączyć funkcjonalność z ochroną środowiska i generowaniem jak najmniejszej ilości śmieci? Na to i wiele innych pytań utrzymanych w duchu filozofii zero waste będzie można uzyskać odpowiedzi i konkretne rozwiązania podczas ECO WEEK w Porcie Łódź. Serdecznie zapraszamy w dniach 23 – 29 września! Zobaczcie co będzie się działo!
Na wszystkie poniższe warsztaty zapisywać się można przez stronę: www.zerowasteweek.pl   

DESIGN I EKOLOGIA
23 WRZEŚNIA (PONIEDZIAŁEK)

Na początek tygodnia zapraszamy do udziału w warsztatach z up-cyclingu i re-designu, czyli przetwarzania surowców i nadawania im nowego życia. Pod okiem pozytywnie zakręconego zespołu Up-life będziemy tworzyć własne eko-torby z t-shirtów! 
Warsztaty szycia toreb: 16:00 – 19:00 (grupy do 30 osób)

GOTUJEMY W DUCHU ZERO WASTE 
24 WRZEŚNIA (WTOREK)

Kolejny dzień upłynie nam pod znakiem gotowania. Na warsztaty, które poprowadzi Studio Kulinarne Baccaro, zapraszamy i dzieci i rodziców! Na spotkaniu dowiemy się, czym jest nurt zero waste w naszej kuchni i na co powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupów. W części praktycznej rodzice i dzieci zrealizują wybrany przepis zgodny z tematyką zero waste. Dodatkowo każdy uczestnik warsztatów otrzyma od prowadzących materiały z poradami i przepisami kulinarnymi. 
Warsztaty kulinarne: 11:00 – 12:00, 12:30 – 13:30, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30 (grupy do 10 osób)

W ŚWIECIE ROŚLIN 
25 WRZEŚNIA (ŚRODA)

Kochacie rośliny i zioła? Chcecie dowiedzieć się, jak uprawiać warzywa? Zapraszamy na spotkanie z człowiekiem, przed którym rośliny nie mają żadnych tajemnic! Sebastian Kulis, twórca strony Roślinny Zielnik, na warsztatach w Porcie Łódź opowie i zademonstruje, jak prawidłowo pielęgnować rośliny, by rosły piękne i zdrowe. 
Warsztaty Roślinne Porady: 15:00 – 17:00, 18:00 – 20:00 (grupa do 20 osób)

NOWE ŻYCIE STARYCH PRZEDMIOTÓW
26 WRZEŚNIA (CZWARTEK)

Wszystkich miłośników starych mebli zapraszamy na spotkanie z artystą i renowatorem - Dawidem Księżakiem. Przynieście ze sobą swój wysłużony mebel, np. szafkę czy krzesło, podczas warsztatów z pewnością zyskają nowy niepowtarzalny design. Dawid Księżak pokaże, że renowacja mebli wcale nie jest tak trudna i daje mnóstwo satysfakcji! 
Warsztaty odnawiania mebli: 16:00 – 18:00, 18:00 – 21:00 (grupy do 10 osób)

SLOW FODD Z KLAUDIĄ BUDNY  
27 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

Klaudia Budny to laureatka popularnego programu kulinarnego MasterChef. Podczas Eko - tygodnia pojawi się w Porcie Łódź by podzielić się swoimi patentami na pyszne i zdrowe przepisy w zgodzie z filozofią slow food i zero waste. Pokaże, jak dobierać sezonowe i lokalne produkty by stworzyć z nich prawdziwe dzieła sztuki kulinarnej!
Warsztaty z Klaudią Budny: warsztaty na zaproszenie (grupa 15 osób)

USZYJ SOBIE WOREK!
27 WRZEŚNIA (PIĄTEK)

Najprostszą drogą w naszym codziennym życiu do ograniczenia ilości śmieci są różnego rodzaju wielorazowe opakowania, np. w formie woreczków. Możemy ich używać w sklepie podczas zakupów, a także zapakować przekąskę do szkoły lub pracy. Na piątkowych warsztatach zapominamy o zaśmiecających środowisko „foliówkach”! Pokażemy, jak uszyć własny, spersonalizowany worek wielokrotnego użytku. 
Warsztat szycia woreczków – 16:00 – 19:00 (grupy do 30 osób)

TARGI ZERO WASTE 
27–29 WRZEŚNIA (PIĄTEKNIEDZIELA)

Na koniec ECO WEEK zapraszamy wszystkich na Targi Zero Waste. Podczas wydarzenia w Centrum pojawią się wystawcy, u których będzie można zaopatrzyć się w produkty pomagające nam wdrażać w codziennym życiu ideę zero waste, a także po prostu żyć zdrowiej! Poznamy proste rozwiązania, które pozwolą nam zmienić przyzwyczajenia i zredukować wytwarzanie odpadów do minimum.
Targi Zero Waste – piątek 10:00 – 21:00, sobota 10:00 – 21:00, niedziela 10:00 – 20:00