Port Łódź - Dzień muzyki

Muzyczna sobota w Porcie Łódź

Największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej i filmowej wysłuchać będzie można na żywo podczas niezwykłego koncertu, który odbędzie się w Porcie Łódź 5 października w ramach Światowego Dnia Muzyki. W Centrum zabrzmią takie hity, jak Yesterday, It’s Raining Man, czy The Final Countdown w wykonaniu Orkiestry Dętej MPK. 

Liczy 34 członków, istnieje od 1921 roku i była wielokrotnie nagradzana za swoje osiągnięcia artystyczne. Mowa o Zakładowej Orkiestrze Dętej MPK Łódź, która gościć będzie w Porcie Łódź ze swoim muzycznym występem z okazji Światowego Dnia Muzyki.
Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 5 października o godzinie 16:00 w Atrium Centrum (obok sklepu IKEA). Wydarzenie jest bezpłatne.
Orkiestra zagra na żywo znane i lubiane przeboje, klasyki światowej sceny muzycznej znane zarówno starszemu, jak i młodszemu pokoleniu. Podczas koncertu na scenie w Atrium zabrzmią także największe przeboje muzyki filmowej. 

Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie 1 października. Został zainicjowany w 1975 roku przez Yehudi Menuhina, ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej w ramach UNESCO. 

Repertuar:
1. I'm The Navy arr. Frank Bernaerts
2. Queen's Park Melody arr. Jacob de Haan
3. Rock 'n' Roll Forever
4. Yesterday
5. American Symphony arr. Naohiro Iwai
6. It’s Raining Man arr. S. Richards
7. Mieszanka melodii filmowych
8. I Will Follow Him arr. Harald Kolasch
9. I Want to Hold Your Hand arr. Johnnie Vinson
10. The Final Countdown – arr. Ron Sebregts