Wyprawka Pełna Dobra!

Zbiórka Wyprawki Pełnej Dobra dla mam/rodzin znajdujących się w trudniej sytuacji, które od lat wspiera Centrum Służby Rodzinie, prowadzące w Łodzi m.in. Dom Samotnej Matki czy Butik Pełen Dobra.

Rzeczy do wyprawki przekazujemy do Butiku Pełnego Dobra, znajdującego się przy sklepie C&A.

Lista potrzebnych rzeczy:

Rzeczy nowe/nienaruszone opakowanie

pampersy (szczególnie rozmiary od 3 wzwyż, ale też 1 i 2) 
produkty do żywienia: obiadki, musy owocowe, słoiczki, tubki
kosmetyki dla dzieci i mam 
chusteczki nawilżane
butelki i kubki niekapki

Rzeczy nowe lub używane w bardzo dobrym stanie

wanienki 
łóżeczka z materacykiem 
przewijaki 
wózki  
 ubranka dla dzieci 
termometry 
pościel, kołderki, poduszki 
maty edukacyjne 
beciki 

Komu pomożecie przekazując te rzeczy? Poznajcie 3 historie, z którymi podzieliło się z nami Centrum Służby Rodzinie.

Państwo Kowalscy przyszli do nas z ulicy, prosząc o pomoc, chociaż łóżeczko, chociaż butelkę. Żyją na skraju ubóstwa, nie piją, nie biją, walczą o każdy dzień. Z ledwością wystarczy im pieniędzy na pokrycie podstawowych potrzeb, dlatego proszę. Są zawstydzeni, zalęknieni. Obok rzeczy materialnych dostają wsparcie psychologiczne, prawne. 

Pani Kasia do tej pory mieszkała w swoim mieszkaniu z partnerem, ale musiała uciec, by chronić siebie, swojego 2-letniego syna i maleństwo na które czeka. Uciekła przed przemocą, zawalczyła o siebie, swoje życie, życie swoich dzieci. Chce się usamodzielnić, ale na razie potrzebuje się przytulić, na kimś oprzeć. Potrzebuje wyprawki, ale też intensywnej pracy z psychologiem, interwentem kryzysowym, położną i prawnikiem.

Pani Nadia ma 3 letnią córkę, zaraz rodzi. Nie ma nic, uciekała przed wojną, wraz z dzieckiem, kilka dni spędziła w schronie. Drżała o ich życie. Udało się uciec. Jest sama z dziećmi, boi się przyszłości, ale wie, że musi walczyć o każdy dzień. Dla nich, dla ich rodziny. Potrzebuje, żeby ją mocno przytulić, powiedzieć, że nie jest sama.