Projekt Ciszej

Hej! Myśląc o komforcie wszystkich naszych klientów wprowadziliśmy dwa stałe rozwiązania, które mamy nadzieje pomogą tym z Was, dla których czasami zakupy w centrum handlowym, pełnym bodźców, są wyzwaniem. A nie chcecie z nich rezygnować.

Słuchawki wyciszające

Słuchawki wyciszające – dostępne do wypożyczenia przy głównym wejściu do naszego Centrum (obok IKEA) – w Punkcie Informacyjnym. Możesz je po prostu wziąć na czas wizyty w Porcie Łódź. Jak to zrobić?

  1. Zdejmij słuchawki z wieszaka znajdującego się przy Punkcie Info – mamy wersje dla dzieci i dorosłych.

  2. Nałóż jednorazowe osłonki.

  3. Zrób spokojnie zakupy – możesz w nich przebywać w każdym ze sklepów łącznie z IKEA, odwieś słuchawki na miejsce wcześniej zdejmując jednorazowe osłonki i zdezynfekuj nauszniki. Daj skorzystać innym.

Słuchawki są własnością Portu Łódź, prosimy nie wychodzić z nimi poza teren centrum (łącznie ze Sport Stacją).

Strefa ciszy

Sala Ruda Pabianicka, która znajduje się w korytarzu między Z Pieca Rodem a salonem Yes – przemieniła się w strefę ciszy. Staraliśmy się zminimalizować liczbę bodźców generowanych w centrum handlowym poprzez wydzielenie zamkniętej, ale dostępnej dla Was przestrzeni. Do Sali możesz wejść w każdej chwili i bez ograniczeń, kiedy tylko potrzebujesz – to pomieszczenie ze szklanymi drzwiami, a znajdują się w nim fotele akustyczne zapewniające dodatkowe wyciszenie oraz pufy sako, w których możesz wygodnie usiąść w komfortowych warunkach, a jeśli to dla Ciebie za mało zdecydowaliśmy się przekształcić byłe przymierzalnie w indywidualne miejsca odpoczynku. Dodatkowo nie musisz się martwić o rażące światło, zostało ono przyciemnione, a w środku dnia otuli Cię docierające do strefy ciszy światło dzienne.

To miejsce, którego potrzebują osoby neuroatypowe, osoby z niepełnosprawnościami sprzężonymi, a także wszyscy Ci potrzebujący chwili wytchnienia. Pamiętaj, że strefa ciszy nie służy jako miejsce rozmów ze znajomymi, plac zabaw dla dzieci czy przechowalnia bagażu. Korzystaj z tego miejsca zgodnie z przeznaczeniem, zachowując ciszę, dbając o porządek i początkowy układ pomieszczenia. Ze strefy ciszy skorzystasz w godzinach otwarcia centrum handlowego.


Q&A

Czym jest neuroróżnorodność?

Neuroróżnorodność to pojęcie odnoszące się do różnorodności w funkcjonowaniu mózgu i sposobie przetwarzania informacji. Obejmuje szeroki zakres różnic w myśleniu, percepcji, zachowaniach i reakcjach emocjonalnych.

Czy muszę kogoś poinformować przy pobieraniu słuchawek?

Nie, jest to punkt w pełni samoobsługowy, a obsługa centrum handlowego została poinformowana o zasadach wypożyczania słuchawek.

Brakuje słuchawek na stoisku, a chcę z nich skorzystać. Co zrobić?

Zapytaj obsługę punktu informacyjnego o dodatkowe sztuki, pamiętaj że w takim przypadku słuchawki należy zwrócić do punktu skąd zostały pobrane.

Czy mogę wejść do strefy ciszy z małym dzieckiem?

Do strefy ciszy może wejść osoba w każdym wieku.

Co jeżeli ktoś nadużywa strefy ciszy, łamiąc regulamin, co mogę zrobić?

Niezwłocznie skontaktuj się z ochroną Portu Łódź.

Czy mogę wyjść w słuchawkach na parking zewnętrzny?

Tak, pamiętaj jednak o zwróceniu ich na miejsce.

Czy mogę oddać słuchawki w innym miejscu?

Nie, słuchawki należy oddać do miejsca skąd zostały wypożyczone.

Co się stanie jeśli zapomnę oddać słuchawek?

Jak najszybciej poinformuj obsługę punktu informacyjnego o zdarzeniu, a następnie umów się na zwrot słuchawek.