Każdy zasługuje na dom, w którym może czuć się bezpiecznie

Wojna w Ukrainie jest tragedią humanitarną i wspólnie jako Ingka Centres, właściciel Portu Łódź oraz jako pracownicy współczujemy wszystkim, którzy ucierpieli w jej wyniku. 

Chcemy pomagać w sposób przemyślany, na dużą skalę i długofalowo. Nasze działania będziemy dostosowywać w zależności od zmieniających się potrzeb tych, których ta tragedia dotknęła. Opieramy się na wiedzy i doświadczeniu naszych partnerów ogólnopolskich i lokalnych. Razem z nimi zaczęliśmy od pomocy rzeczowej, w następnej kolejności będziemy wspierać takie potrzeby, jak pomoc psychologiczna, prawna, językowa czy w znalezieniu zatrudnienia w Polsce.

Na poniższej stronie znajdziesz aktualne informacje o działaniach naszych i naszych Partnerów.

Port Łódź – jak pomagamy?

WSPIERAMY DZIECI

Dla Portu Łódź dzieci zawsze są w centrum. Dlatego nasze działania pomocowe w pierwszej kolejności skierowaliśmy do wychowanków ukraińskich domów dziecka, którzy trafili do naszego miasta tuż po wybuchu wojny.

Dla wszystkich dzieci zakupiliśmy podręczniki i ćwiczenia do nauki języka polskiego. Przekazane pomoce dydaktyczne pozwolą praktykantom specjalizacji nauczania języka polskiego jako obcego przeprowadzić kursy komunikacyjne z dziećmi z domów dziecka.

Szczególną opieką otoczyliśmy Dom Dziecka nr 7, znajdujący się w naszej dzielnicy Górna, w którym zamieszało pod koniec lutego 41 dzieci ewakuowanych z Ukrainy. Miasto miało zaledwie kilka godzin na przygotowanie tego miejsca na przybycie dzieci. Staramy się odpowiadać na bieżące potrzeby wykorzystując nasze zasoby i łącząc siły z naszymi Partnerami. Co do tej pory udało nam się zrobić? 

Wspieramy remont placówki poprzez zakup materiałów budowlanych oraz wsparcie finansowe.

Odpowiadamy na potrzeby dotyczące wyposażenia domu dziecka w meble i sprzęt gospodarstwa domowego angażując sklepy w Porcie Łódź we wspólną pomoc. Do dzieci pojechały już szafy, komody, biurka i krzesła, duży sprzęt AGD – lodówka, pralka i zmywarka i mały – mikrofalówki, blendery, odkurzacze, suszarki, żelazka czy miksery oraz telewizor. Udało się także całkowicie zmienić kuchnie i jadalnie.
IKEA i RTVEuroAGD – dziękujemy!

Do dzieci trafiły także karty podarunkowe Portu Łódź, tak by każdy z wychowanków placówki mógł samemu, podczas zakupów wybrać dla siebie idealną bluzę, spodnie czy buty. 

Dodatkowo wspieramy Centrum Administracji Pieczy Zastępczej, odpowiadające za wszystkie Domy Dziecka w Łodzi, udostępniając na ich użytek przestrzeń magazynową na terenie Portu Łódź.

BUTIK PEŁEN DOBRA

Wspólnie z Centrum Służby Rodzinie i IKEA stworzyliśmy w Porcie Łódź wyjątkowe miejsce, w którym każdy potrzebujący może wybrać dla siebie ubrania, buty, akcesoria i zabawki. Szczegóły.

WAKACYJNA BEZTROSKA

Warsztaty dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Szczegóły.

JAK JESZCZE POMAGAMY?

Wsparcie Punktu Recepcyjnego w Łodzi przy ul. Broniewskiego – przekazanie pralko-suszarek oraz witryny chłodniczej.
Wsparcie Centralnego Magazynu w Pabianicach – przekazanie stojących wieszaków na ubrania.

 

Zobacz, jak najemcy Portu Łódź angażują się w pomoc.