Jak pomóc dziecku z trudnymi emocjami podczas pobytu w szpitalu?

Udostępniamy Wam bezpłatny poradnik, który powstał, gdy połączyliśmy siły z Agą Rogalą, terapeutką rodziców (opracowanie treści) i Szkołą Podstawową nr 146 w Łodzi (wspierają na co dzień pacjentów klinik pediatrycznych w łódzkich szpitalach).

Poradnik to pigułka wiedzy z praktycznymi przykładami, które przydadzą się przetrwać ciężki czas w życiu dziecka i całej rodziny. Życzymy Wam, żebyście jak najrzadziej musieli wykorzystywać zawarte w nim informacje.

Wersja do pobrania i do druku poniżej. Gotowe plakaty i ulotki możecie odebrać także w Porcie Łódź w Punkcie Info (obok IKEA) oraz sali zabaw Port Łódź Junior (przy Strefie Restauracyjnej).

Jako Port Łódź regularnie odwiedzamy Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki starając się, wesprzeć dzielnych pacjentów oraz ich rodziców/opiekunów podczas pobytu w szpitalu i wywołać uśmiech na ich twarzach. Prowadzimy warsztaty, organizujemy spotkania ze specjalistkami i specjalistami, aby wspomóc rodziców w tych ciężkich chwilach, a my w tym czasie odwiedzamy oddziały z naszymi przyjaciółmi LEGO oraz IKEA! Udało nam się nawet wspólnie z tme Polówka przemienić aulę w salę kinową.

Podczas wizyt w ICZMP słuchamy waszych potrzeb, odpowiedzią na nie między innymi jest ten poradnik.

Cytując Agę: „Rodzic czeka w poczekalni, w szpitalu. Setny raz czyta z nudów to, co wisi na ścianach... instrukcję ewakuacji albo... instrukcję, JAK WSPIERAĆ DZIECKO w trudnych emocjach, w szpitalu ale przecież nie tylko! Gdzieś na dnie pamięci coś osiada. I gdy następnym razem jakiś maluch chlipie u lekarza ze strachu, nie usłyszy "nie płacz, przecież nic się dzieje". Usłyszy "Wiem, kochanie. Boisz się? Nie wiesz, co się będzie działo? Wytłumaczę Ci. I cały czas będę przy Tobie. Można mieć obawy, to normalne".”

Już teraz, pod tymi linkami zupełnie za darmo, możesz pobrać poradnik, podzielić się tą informacją ze znajomymi, przekazać info do lokalnego szpitala czy poradni. To jedna strona z najważniejszymi informacjami w pigułce z przykładami jak reagować na trudne emocje dziecka w szpitalu.

Wersja do druku w drukarniWersja do samodzielnego druku

Chcesz umieścić plakat u siebie w placówce, a nie masz możliwości wydruku? Odbierz w Porcie Łódź w Punkcie Info (obok IKEA) oraz sali zabaw Port Łódź Junior (przy Strefie Restauracyjnej) lub napisz do nas na: kontakt@portlodz.pl.

Aga Rogala

Terapeutka rodziców, autorka książki „Poukładaj to sobie w głowie”, podcasterka i mówczyni. Pomaga rodzicom/opiekunom w radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami związanymi z rodzicielstwem i partnerstwem. Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie odwiedź profile Agi na mediach społecznościowych:

FacebookInstagramSpotify