Minione wydarzenie
2 mar 2024

Baby Swap i Warsztaty Cyrkularne

Wymiana ubrań i akcesoriów dziecięcych

Kochani, 2 marca, już po raz trzeci, zapraszamy Was na bezpłatną akcję wymiany ubrań i akcesoriów dziecięcych. W godzinach 11.00-14.00 w Atrium, obok sklepu IKEA, będzie można skompletować dla swojego dziecka ubrania na nowy sezon, dać drugie życie rzeczom, których już nie używamy oraz spotkać rodziców z okolicy i podzielić się doświadczeniami rodzicielskimi.

A po wymiance… w godzinach 15.00-18.00 będą na Was czekać warsztaty cyrkularne.

Swap

Idea jest prosta: przynosimy rzeczy, których nasza pociecha już nie potrzebuje, a zabieramy te, które są nam potrzebne – wszystko bezpłatnie! Można dać drugie życie ubraniom i akcesoriom, które nie są już przez nas użytkowane. Wszystkie artykuły, które nie znajdą nowych właścicieli, zostaną przekazane do Butiku Pełnego Dobra*. Na wymiankę przynieść możemy nie tylko ubrania, ale także zabawki, książeczki czy akcesoria dziecięce. Należy jednak pamiętać, by rzeczy, które oddajemy innym, były czyste oraz w dobrym stanie, takie, które sami chcielibyśmy przyjąć. A na tych, którzy nie wybiorą żadnego ubrania ani zabawki dla swojego dziecka, będą czekały upominki – vouchery do sali zabaw Port Łódź Junior oraz karty podarunkowe.

Regulamin akcji

Warsztaty cyrkularne

Po wymianie ubrań, w godzinach 15:00 – 18:00, strefa swapowa atrium zamieni się w strefę rękodzieła – w tej samej przestrzeni Portu Łódź odbędą się bezpłatne warsztaty cyrkularne, które zostaną poświęcone praktycznym aspektom zrównoważonego stylu życia. Uczestnicy będą mogli nauczyć się, jak dbać o środowisko poprzez ponowne wykorzystanie rzeczy codziennego użytku. Materiały i ubrania, które nie nadają się już do dalszego noszenia, wykorzystamy do tego, by własnoręcznie przygotować:

  • zabawki dla naszych zwierzaków (szarpaki dla psów)

  • wiosenną torbę

  • kwiaty z plastikowych butelek.

Warsztaty będą prowadzone w duchu zrównoważonego rozwoju oraz recyklingu.

Regulamin warsztatów

Bookcrossing

A dla wszystkich tych, którzy będą zmęczeni i zechcą odpocząć przy miłej lekturze, mamy nasz nowo otwarty kącik bookcrossingu, gdzie można przyjść, poczytać, a także wymienić książkę, której już nie potrzebujemy, a wybrać dla siebie całkiem inną 😊

Czego nam teraz Kochani brakuje, aby ten dzień był udany – wartościowy i miły? WAS!

Widzimy się 2 marca od 11.00!


*Listę potrzebnych rzeczy znajdziesz tutaj.