15 cze 2024

Podziel się tym, co najcenniejsze

Mobilna zbiórka krwi w dniu 15 czerwca

15 czerwca nasze centrum, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, organizuje mobilną zbiórkę krwi. Autobus dla krwiodawców stanie na parkingu przy głównym wejściu do Centrum oraz sklepu IKEA. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji zapraszamy w godzinach 12.00-15.00.

Pamiętajmy, że każda donacja ratuje życie! Na bezcenny dar krwi czekają dorośli i dzieci, którzy ucierpieli w wypadkach lub chorzy na nowotwory układu krwiotwórczego.

Kto może być krwiodawcą?

Wystarczy, że masz 18 - 65 lat, ważysz minimum 50 kg oraz cieszysz się dobrym zdrowiem i nie przyjmujesz na stałe żadnych leków. Kobiety w ciąży lub osoby, które chorują na choroby przewlekłe (zażywają leki na stałe). Więcej przeciwskazań na stronie.

Jak przygotować się do oddawania krwi?

  1. Dzień wcześniej zacznij się nawadniać wodą i sokami (ok 2 litrów płynów).

  2. Nie spożywaj alkoholu 72 godziny przed oddaniem krwi.

  3. W dniu donacji zjedz lekkie śniadanie – pozbawione tłuszczów.

  4. Nie pal papierosów przed samym oddaniem krwi.

  5. Zabierz ze sobą dokument ze zdjęciem.

Bycie honorowym dawcą krwi ma same plusy! Na chętnych, którzy oddadzą krew, czekają karty podarunkowe do Portu Łódź i pluszowe misie Centrum Krwiodawstwa.

Co jeszcze?
Zgodnie z obowiązującymi przepisami honorowi dawcy krwi uzyskali prawo do dwóch dni wolnych w pracy, czyli w dniu oddawania krwi i dzień następny.

Czy warto? Zawsze warto! A zatem do zobaczenia przed Portem Łódź w krwinkowym autobusie!