21 lis - 15 gru 2023

Pudełko pełne dobra

Na Święta dajmy rzeczom drugie życie i sprawmy radość dzieciom.

Całe dobro trafi do dzieci, które bardzo potrzebują naszego wsparcia: podopiecznych Centrum Służby Rodzinie.

Instrukcja krok po kroku, jak przygotować Pudełko Pełne Dobra:

  1. Weź pudełko – od butów lub inne w podobnych wymiarach. Chodzi o to, by nie kupować nowego, a wykorzystać to, co mamy w domu. Możesz je pomalować czy okleić, możesz też zostawić takie, jakie jest.

  2. Zdecyduj, dla kogo ma być przeznaczone Twoje pudełko – dla dziewczynki, chłopca czy ogólnie dziecka i w jakim wieku: 0- 2 lat, 2-5 lat, 6-9 lat, 10-13 lat, 14-17 lat. Napisz to na pudełku.

  3. W pudełku umieść rzeczy, które mogą ucieszyć dziecko: zabawki (używane, ale w dobrym stanie) i słodycze (z co najmniej półrocznym terminem ważności) oraz te praktyczne, potrzebne rzeczy, jak artykuły szkolne (kredki, zeszyty, farby) czy ciepłe akcesoria – rękawiczki, czapkę lub szalik (także mogą być używane, ale w dobrym stanie).

  4. Jeśli możesz – dołącz autorską świąteczną kartkę. Narysuj, napisz coś od siebie – życzenia, miłe słowo czy rysunek – by wywołać uśmiech.

  5. Zawiąż pudełko gumką, sznurkiem lub kokardą. Prosimy – nie zaklejaj pudełka!

  6. Przynieś do Butiku Pełnego Dobra w Porcie Łódź (lokalizacja: między Empikiem a Leroy Merlin, obok Sinsay). Akcja trwa od 21 listopada do 15 grudnia.

I tak oto zwykłe, niepotrzebne pudełko zmienia się w Pudełko Pełne Dobra. Trochę w tym magii, ale najwięcej Ciebie 🧡 Czasu, który dajesz, ale też dobra, które poczujesz podczas przygotowywania prezentu. No i zostaniesz pomocnikiem Mikołaja (w podziękowaniu mamy dla Ciebie świąteczny drobiazg).

Wiek uczestników akcji: od 0 do 100 lat! Polecamy wszystkim szkrabom w drużynie z rodzicami oraz starszakom, szkolniakom, ba, nawet studentom. Dorosłym też rekomendujemy przygotowanie Pudełka – zaraża dobrą energią.

Więcej o Butiku Pełnym Dobra tutaj.