Pudełko Pełne Dobra
Na Święta dajmy rzeczom drugie życie i sprawmy radość dzieciom.
Pudełka Pełne Dobra trafią do podopiecznych Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, rodzin z Punktu Charytatywnego oraz małych pacjentów, którzy znajdują się pod opieką Szkoły Podstawowej 146, kt óra działa na oddziałach pediatrycznych w łódzkich szpitalach.
Kilka historii dzieci, którym pomaga Centrum Służby Rodzinie, imiona zmienione:
Antoś (2 l.) i Agnieszka (9 l.) – ciekawy świata, radosny chłopiec, któremu niewielka rzecz sprawia radość. Szczególnie, gdy obok jest jego 9-letnia przybrana siostra. Ich rodzice dziś są małżeństwem, choć poznali się, gdy obydwoje trafili ze swoimi dziećmi do ośrodka dla ofiar przemocy. Dziś robią wszystko co mogą, by tworzyć szczęśliwą rodzinę.
Krzyś (15 mies.) – chłopiec, który często się uśmiecha. Czasami jednak płacze. Ostatnio częściej, gdy z mamą trafiał do placówki wspierającej matki z dziećmi po tym, jak musieli uciec z mieszkania. Krzyś ma szansę na to, by w przyszłości częściej na jego twarzy był właśnie uśmiech.
Piotrek (8 l.) – Piotrek nie może się doczekać narodzin brata. Często choruje, dlatego rzadziej jest z rówieśnikami w szkole. Kocha mamę, która się nim opiekuje i często przytula się do jej brzucha, by posłuchać bicia serca braciszka. Chciałby czasami przytulić się też do taty, ale jego mama musiała zerwać z nim kontakt.
Małgosia (13 l.) – Małgosia jest najstarszą z rodzeństwa: Szymek (11 l.), Nikola (9 l.), Arek (7 l.), Ida (3 l.). Czekają na narodziny najmłodszej siostrzyczki. Razem zbudowali jej domek z koców i krzeseł, w którym będzie mogła się schować po powrocie ze szpitala. Mówią, że jak będzie starsza, to będą pomagali jej w odrabianiu lekcji tak, jak pomaga im w tym ich mama.
Instrukcja krok po kroku, jak przygotować Pudełko Pełne Dobra:
Weź pudełko – od butów lub inne w podobnych wymiarach. Chodzi o to, by nie kupować nowego, a wykorzystać to, co mamy w domu. Możesz je pomalować czy okleić, możesz też zostawić takie, jakie jest.
Zdecyduj, dla kogo ma być przeznaczone Twoje pudełko – dla dziewczynki, chłopca czy ogólnie dziecka i w jakim wieku: 0- 2 lat, 2-5 lat, 6-9 lat, 10-13 lat, 14-17 lat. Napisz to na pudełku.
W pudełku umieść rzeczy, które mogą ucieszyć dziecko: zabawki (używane, ale w dobrym stanie) i słodycze (z co najmniej półrocznym terminem ważności) oraz te praktyczne, potrzebne rzeczy, jak artykuły szkolne (kredki, zeszyty, farby) czy ciepłe akcesoria – rękawiczki, czapkę lub szalik (także mogą być używane, ale w dobrym stanie).
Jeśli możesz – dołącz autorską świąteczną kartkę. Narysuj, napisz coś od siebie – życzenia, miłe słowo czy rysunek – by wywołać uśmiech.
Zawiąż pudełko gumką, sznurkiem lub kokardą. Prosimy – nie zaklejaj pudełka!
Przynieś do Butiku Pełnego Dobra w Porcie Łódź (lokalizacja: między Empikiem a Leroy Merlin, obok Sinsay). Akcja trwa od 21 listopada do 15 grudnia.
I tak oto zwykłe, niepotrzebne pudełko zmienia się w Pudełko Pełne Dobra. Trochę w tym magii, ale najwięcej Ciebie 🧡 Czasu, który dajesz, ale też dobra, które poczujesz podczas przygotowywania prezentu. No i zostaniesz pomocnikiem Mikołaja (w podziękowaniu mamy dla Ciebie świąteczny drobiazg).
Wiek uczestników akcji: od 0 do 100 lat! Polecamy wszystkim szkrabom w drużynie z rodzicami oraz starszakom, szkolniakom, ba, nawet studentom. Dorosłym też rekomendujemy przygotowanie Pudełka – zaraża dobrą energią.
Więcej o Butiku Pełnym Dobra tutaj.