Minione wydarzenie
30 paź 2023

Spotkanie przy Huśtawce

Zapraszamy na cykl Spotkań przy Huśtawce – o emocjach, uważności na siebie i o tym, że bywa różnie, więc mówmy o tym głośno #razwgóręrazwdół

Najbliższe spotkanie:

📅 30 października, poniedziałek godz. 18.00-20.00
📍 Przy Huśtawce, w Atrium Portu Łódź (obok sklepu IKEA)
✍🏻 O macierzyństwie, punktem wyjścia będzie dla nas książka „Znikając” Anny J. Dudek, porozmawiamy jak mama z mamą, dlaczego pozwalamy sobie na znikanie, jak możemy wspierać się nawzajem i jak jasno mówić o tym, czego potrzebujemy od najbliższych.

Ze względu na chorobę Anna J. Dudek nie będzie mogła do nas dołączyć, ale każda z nas, mama, jest bohaterką tego spotkania.

Chciałam napisać o matkach. Tylko o nich. Nie o motylach w brzuchu, nie o balonach, nie o fantasmagoriach, tylko o tym, co wszystkie próbujemy, jak się okazuje, schować. O samotności, o zmęczeniu, o zdziwieniu. O utracie siebie i żmudnym odzyskiwaniu tożsamości w całej tej chwale bycia mamą. Nie szukałam bohaterek. Nie musiałam. Były i są obok. To nasze siostry, matki, babki. Przyjaciółki, koleżanki, znajome z pracy, kobiety, które spotykamy przypadkiem, zawsze w biegu. Zmęczone, zostawione sobie same, przeoczone. Niewidzialne i oczywiste. Matki.

Prowadzenie: Anna Grabarczyk - psychotraumatolożka, interwentka kryzysowa, pracowniczka socjalna. Założycielka i prezeska Fundacji Huśtawka, koordynatorka Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Pogadajmy tutaj, trenerka umiejętności społecznych, szkoleniowczyni, wykładowczyni akademicka. Od kilkunastu lat pracuje z osobami w różnych kryzysach. Prywatnie mama Ignasia.

Spotkanie bezpłatne, bez zapisów.